Přenosové služby pro vzdálené připojení
Spolehlivé telekomunikační i datové propojení vzdálených lokalit přes naši páteřní síť
Výkonná páteřní síť transparentně propojí jakékoliv vzdálené lokality, rozšíří vaše telekomunikační sítě, bezpečně a na velké vzdálenosti přenese data, včetně multimediálních nebo poslouží jako ideální zázemí pro vlastní VPN či rozsáhlé sítě (WAN) .
Robustní, vysokokapacitní, univerzální přenosová síť
Stavíme datové linky pro síť PEGAS Ministerstva vnitra ČR
Co říkají naši klienti
Varianty přenosových služeb
Zázemí pro vaše privátní datové sítě
- Podpora 24×7
Helpdesk máte k dispozici nonstop. - Maximální ochrana dat
Přenášená data nejsou v sítích interpretována a jsou nadstandardně chráněna před zneužitím. - Konstantní přenosové rychlosti
Přenosová rychlost nezávisí na zatížení sítě. - I gigabitové rychlosti
Vysoké přenosové rychlosti až do tisíců Mb/s.
Disponujeme nezbytnými certifikacemi a bezpečnost je u nás na první místě
- Osvědčení NBÚ
Máme platné osvědčení Národního bezpečnostního úřadu pro seznamování se s utajovanými informacemi. - Fyzická a kybernetická bezpečnost
Máme nekompromisní požadavky na zajištění jak fyzické, tak kybernetické bezpečnosti u poskytovaných služeb. - Prověřené technologie
Pro zajištění služeb i kybernetické bezpečnosti používáme a nabízíme jen prověřené a osvědčené technologie
- ANSI-TIA942
Technologie provozujeme v datovém centru DC TOWER s certifikací ANSI-TIA942 - Common Criteria Certification for Information Technology (IT) Security (ISO/IEC 15408)
Certifikace na úrovni CC EAL 4+ - ISO 9001
Systémy managementu kvality - ISO 14001
Systémy environmentálního managementu - ISO 19011
Norma pro certifikaci interních auditorů - ISO/IEC 20 000-1
Informační technologie – požadavky na systém managementu služeb - ISO/IEC 27001
Systémy řízení bezpečnosti informací - ISO/IEC 27017
Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor pokynů pro zabezpečení cloudového prostředí a minimalizaci potenciálního rizika bezpečnostních incidentů - ISO/IEC 27018
Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor postupů na ochranu osobně identifikovatelných informací (PII) ve veřejných cloudech vystupujících jako zpracovatelé PII - SOC Type 1 a Type 2
Certifikáty SOC 2 Type 1 a Type 2, vydávané podle standardů a požadavků AICPA (American Institute of Certified Public Accountants), se týkají řízení a bezpečnosti informací v organizacích - ISO 50 001
Systém managementu hospodaření s energií - PCI-DSS
Soulad s požadavky PCI-DSS pro provozovatele datových center - NBÚ
Osvědčení pro umožnění přístupu k utajované informaci do stupně utajení TAJNÉ - Soulad s GDPR
Infrastruktura plně odpovídá požadavkům GDPR
- Vysoká dostupnost
Dostupnost až do úrovně 99,95 % garantujeme SLA. - Připojení po celé ČR
Širokou dostupnost zajišťuje rozsáhlá páteřní síť. - Zálohování okruhů
Okruhy mohou být v páteřní síti automaticky zálohovány.
Podrobnější informace
Synchronní digitální hierarchie (SDH) je technologie pro přenos digitálního signálu v telekomunikačních sítích. Je používána pro přenos hlasu, dat a jiných komunikačních služeb po optických vláknech, mikrovlnných spojích nebo po kabelech.
Hlavním cílem SDH je umožnit efektivní a spolehlivý přenos velkého množství dat na velké vzdálenosti a přes různá přenosová média. Technologie SDH je navržena tak, aby byla flexibilní a přizpůsobitelná různým přenosovým rychlostem a rozhraním. Může podporovat různé typy služeb, včetně hlasu, dat a videa.
WDM (Wavelength Division Multiplexing) je přenosová technologie, která umožňuje přenos více optických signálů různých vlnových délek, tj. barev, současně po jednom optickém vlákně. Každý signál je přenášen na jiné vlnové délce (frekvenci, barvě), což umožňuje efektivní využití kapacity optického vlákna.
Základní myšlenkou technologie WDM je rozdělit šířku pásma optického vlákna na několik samostatných optických kanálů, přičemž každý kanál odpovídá jedné vlnové délce. Tyto kanály jsou nezávislé a každý může přenášet různé druhy signálů, jako jsou hlasové hovory, datové přenosy a video.
V praxi se používají dvě varianty technologie WDM:
- CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing). CWDM používá větší rozestupy mezi jednotlivými vlnovými délkami a vytváří méně kanálů než DWDM. Používá se obvykle na kratší vzdálenosti v rozsahu několika desítek kilometrů.
- DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). DWDM je pokročilejší forma WDM, která využívá užších rozestupů mezi vlnovými délkami a tím i více kanálů. Umožňuje přenášet velké množství signálů na jediném vlákně a dosáhnout vzdáleností stovek až tisíců kilometrů.
Naše přenosové služby nabízejí oba typy technologií. Služba WDM Line se zřizuje nad fyzickou přípojkou, která je typicky definována adresami, mezi kterými je třeba službu zřídit, typem předávacího rozhraní mezi sítí poskytovatele a zákazníka a přenosovou kapacitou služby. K dispozici jsou rozhraní GeE pro rychlosti 1 a 10 Gb/s a STM-64 pro rychlost 10 Gb/s.