Pokračování experimentálního vysílání DVB-T2
České Radiokomunikace nadále pokračují v experimentálním vysílání v DVB-T2.
25. 07. 2013 - České Radiokomunikace nadále pokračují v experimentálním vysílání v DVB-T2.
Testování Ultra HDTV Českou televizí
V rámci současného experimentálního vysílání DVB-T2 spolupracují České Radiokomunikace s Českou televizí na přípravách testování formátu Ultra HDTV. To by mělo probíhat po dobu několika měsíců, přičemž garantem vysílaného testovacího obsahu bude právě Česká televize. Formát Ultra HDTV, který disponuje čtyřnásobně vyšším rozlišením v porovnání s Full HD, divákům přinese možnost sledovat oblíbený obsah v ještě kvalitnějším rozlišení, které zachytí i nejmenší detaily. Primárním účelem testu je technický výzkum, ověření funkcí nových technologií a s tím spojené budoucí využití poznatků z experimentu ve prospěch jak jeho účastníků, tak veřejnosti.
DVB-T2 = vstup do televizního vysílání budoucnosti
Platforma DVB-T2 umožňuje kromě vysílání v HD rozlišení i řadu dalších pokrokových služeb. Jsou jimi například hybridní televize, která spojuje standardní televizní vysílání s přístupem k nelineárnímu obsahu na internetu, prostorový zvuk, mobilní příjem televize, 3D vysílání nebo super teletext, který je podobný webové stránce.
Experimentální vysílání v DVB-T2
Na základě rozhodnutí ČTÚ probíhá experimentální vysílání programů standardu DVB-T2 jen v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. Ve zbývajících časech jsou České Radiokomunikace oprávněny šířit pouze technický signál vhodný pro měřící účely. Výjimkou budou programy v rámci placené televize, kde vysílání programů nebude časově nijak omezeno. Na základě vydaného povolení mohou České Radiokomunikace experimentálně vysílat v Praze ve standardu DVB-T2 do 10. 1. 2014.
Cílem experimentálního vysílání je mimo jiné seznámit se s pokročilejšími možnostmi systému DVB-T2 a získat praktické zkušenosti s jednotlivými technologiemi od různých výrobců.