Chytrá farma
 

Chytrá farma

Usnadněte si práci a zefektivněte provoz farmy.

 

Díky řešení, které jsme připravili společně s partnerem Agdata, můžete spoustu práce a činností nechat na nových digitálních technologiích. Ušetříte tak peníze, čas i přírodu.

Vyzkoušejte Chytrá farma   

Jak Vám technologie pomohou

Podle toho, na co se vaše farma zaměřuje, vám navrhneme, kde Chytrá farma zajistí co největší užitek. Od skladového hospodářství přes plánování výsevu plodin a zavlažování až po samořiditelné traktory.
Řešení automaticky udržuje aktuální strukturu dat pro registry LIPIS a Evidence zvířat. Veškerá povinná evidence je tak velice jednoduchá.
Vše je vždy dimenzované na konkrétní zemědělské oblasti. Ať tedy podnikáte kdekoliv, získáte službu a zařízení šité přímo na míru. Navíc vám Chytrá farma pomůže splnit podmínky programu „Zelená nafta“, díky kterému můžete ušetřit také na pohonných hmotách.

Jak Vám technologie pomohou

Zelená nafta

Zelená nafta
Aplikace Agdata vám pomůže s evidencí nákupů a spotřeby nafty v zemědělské výrobě včetně sestavení podkladů a daňového přiznání na vratku spotřební daně. Získáte tak spolehlivou a průkaznou evidenci zelené nafty.

Proč vsadit na Chytrou farmu

Zjistíte věci dřív,

než se stanou.

Získáte řešení

přizpůsobené konkrétním
zemědělským oblastem.

Všechny informace máte on-line,

hned po ruce

Ušetřete čas a peníze

díky chytrému využití zdrojů.

Pro koho je Chytrá farma vhodná

Pro koho je Chytrá farma vhodná

 • Farmy o velikosti stovek až jednotek tisíc hektarů
 • Pro živočišnou i rostlinnou výrobu
 • Farmáři, kteří jdou  s dobou a chtějí efektivně řídit provoz
Rádi Vám řekneme víc

Co Chytrá farma zvládne

 • Plánování plodin
  Pomocí jednoduchého nástroje můžete rozplánovat výsev nebo výsadbu na různých parcelách pro jednotlivé roky tak, aby byl výnos co největší.
 • Zákonné evidence
  Chytrá farma se postará o evidenci plnění nitrátové směrnice, přípravky na ochranu rostlin, výpočet statkových hnojiv, deník nafty, ale i kompletní výčet prací na jednotlivých polích.
 • Automatický záznam aktivit
  Traktor vybavený GPS jednotkou zapisuje informace do systému sám a v reálném čase. Průběh prací vidíte přímo v prohlížeči.
 • Správa majetku a řízení pachtů
  Uhlídat všechny nájemní smlouvy je náročný úkol. Chytrá farma vám pomůže evidovat všechny vaše smluvní vztahy a ohlídat důležité termíny.
 • Sledování osob na pracovišti
  Vaši zaměstnanci a spolupracovníci se nebudou muset používat žádné „píchačky“. Stačí, když budou mít v kapse bezdrátové klíčenky Agdata ID a vy budete mít přehled, kde zrovna jsou.
 • Skladové hospodářství
  Skladové hospodářství za Vás vedeme automaticky. V reálném čase uvidíte pohyby na skladových kartách. Veškeré automaticky zaznamenané pohyby na skladu je možné upravit, nebo zcela smazat.
 • Sledování pohybu zvířat
  Díky speciálním GPS jednotkám pro hospodářská zvířata získáte perfektní přehled o pohybu stáda po pastvině. Baterie vydrží až 2 roky.
 • Družicové snímky zobrazující stav vegetace
  Agdata Sentinel využívá data z moderních družic pro snímkování stavu vegetace. Až dvakrát týdně budete mít k dispozici snímky s aktuálním stavem pěstovaných plodin.

GPS a environmentální senzory a jejich funkce

GPS a další zařízení pro stroje a pro řidiče vám ušetří čas, který trávíte rutinním záznamem každé polní práce. Vybrat si můžete z mnoha senzorů s nízkými provozními náklady. Data z nich, včetně historie naměřených hodnot, pak můžete sledovat třeba v podobě přehledných grafů přímo v systému Agdata.

Můžete si také nechat posílat upozornění, když některé měřené hodnoty dosáhnou nastaveného limitu. E-mailem nebo v SMS.

GPS a environmentální senzory a jejich funkce

Typy senzorů

 • meteo stanice – zaznamená srážky, teplotu a vlhkost
 • citlivý senzor pohlídá vlhkost listů ve vašem porostu
 • půdní sonda pro sledování vlhkosti půdy do skleníku i na pole
 • sonda do obilí nepřetržitě hlídá teplotu a vlhkost v několika úrovních
 • GPS jednotka – budete vždy vědět, kde je váš traktor

Schéma řešení

Schéma řešení

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.